Więcej kursów autobusów i nowy tabor w Raciborzu

autobus pk raciborz
Autobusy SOR BN12 spełniają najwyższą normę spalin EURO 6 i są wyposażone w klimatyzację

Na linii nr 12 Sudół – Brzezie w dni nauki szkolnej będzie 10 dodatkowych kursów.

W reakcji na sygnały mieszkańców, a także w związku ze znoszeniem obostrzeń spowodowanych pandemią COVID-19 Miasto Racibórz dokłada dziesięć dodatkowych kursów linii nr 12. Od 31 maja autobusy tej linii oprócz dotychczasowego harmonogramu będą kursować w wydłużonych godzinach szczytu porannego i popołudniowego wg. rozkładu 12 S – w dni nauki szkolnej. Zmiany umożliwią bezproblemową komunikację do i ze szkoły uczniom na trasie Sudół – Studzienna – centrum – Brzezie. To także linia dedykowana mieszkańcom chcącym dostać się do Auchan i Arboretum Bramy Morawskiej. Zobacz rozkład jazdy linii nr 12.

- reklama -

Dodatkowo jeszcze w tym roku po zakończeniu budowy rond przy ul. Piaskowej i Rybnickiej oraz Rybnickiej, Drzewieckiego i Markowickiej wydłużone zostanie kursowanie linii nr 13 i 14 do Auchan.

To nie koniec planowanych zmian w rozkładzie. Zgodnie z potrzebami i w miarę możliwości finansowych będą dokładane kolejne kursy także na innych liniach – bieżące informacje można będzie znaleźć na stronach www.pk-raciborz.pl i www.raciborz.pl, a także na przystankach autobusowych. Ceny biletów komunikacji miejskiej nie ulegają zmianie. Wynoszą one odpowiednio: 1 zł ulgowy i 2 zł normalny – bilet jednorazowy oraz 1,5 zł ulgowy i 3 zł normalny – bilet czasowy 90 min. Bilety można kupować nie tylko u kierowców, ale także korzystając z aplikacji MPay oraz w kolekturze PK mieszczącej się na Dworcu Autobusowym PKS. Informacji pasażerskiej udziela Dyspozytor Ruchu pod numerem telefonu 32 415 31 81.

Natomiast w trosce o środowisko naturalne i komfort jazdy pasażerów komunikacji miejskiej Miasto odmładza autobusowy tabor – trzy wysłużone pojazdy SOR BN8,5 zastąpione zostały nowszymi modelami. Są to autobusy SOR BN12 spełniające najwyższą normę spalin EURO 6. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację. Zastąpiły one starsze modele autobusu SOR BN8,5.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj