Tak Wodzisław Śląski walczy z pijanymi kierowcami

Wodzisław

Z raportu „Bezpieczni za kierownicą” wynika, że tylko 55% ankietowanych wiedziało, że dopuszczalnym stanem do prowadzenia pojazdu na drodze jest stan poniżej 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dane te wskazują, że polscy kierujący mogą mieć niepełną wiedzę w zakresie odpowiedzialności prawnej czy też skutkach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim rozpoczęli działania w ramach kampanii „Nie piję. Prowadzę. Żyję”. Jej celem jest podniesienie świadomości kierujących w przedmiocie odpowiedzialności prawnej oraz możliwych skutkach kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. W oficjalnym briefingu prasowym wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim podinsp. Wiesław Dryja oraz Prezydent Miasta Wodzisław Śląski Mieczysław Kieca.

- reklama -

Co mówią liczby

Przeprowadzone na terenie naszego kraju badania przez SW Research wskazują, że ponad 51% badanych uważa, iż najniebezpieczniejszym zagrożeniem na polskich drogach są nietrzeźwi kierujący. Z kolei raport „Bezpieczni za kierownicą” zlecony przez AutoWatch Polska ukazuje informacje, z których wynika, że tylko 55% ankietowanych wiedziało, że dopuszczalnym stanem do prowadzenia pojazdu na drodze jest stan poniżej 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dane te wskazują, że polscy kierujący mogą mieć niepełną wiedzę w zakresie odpowiedzialności prawnej czy też skutkach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Dlatego działając wspólnie z Miastem Wodzisław Śląski, które przeznaczyło na ten cel wsparcie finansowe, podjęto decyzję o opracowaniu i realizacji kampanii edukacyjno-informacyjnej na terenie Wodzisławia Śląskiego. Kampania skierowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a jej hasło to „Nie piję. Prowadzę. Żyję.”

Tak walczą z pijanymi kierowcami 

W ramach akcji na 6 billboardach miejskich zamieszczono dane dotyczące m.in. ilości nietrzeźwych kierujących ujawnianych codziennie na polskich drogach, ilości wypadków powodowanych przez kierujących będących pod wpływem alkoholu oraz informacje dotyczące odpowiedzialności karnej za konkretne przewinienia. To tylko jeden z elementów działań wodzisławskich funkcjonariuszy. Stróże prawa podczas kontroli drogowych będą wręczać ich uczestnikom zestawy profilaktyczne, w skład których wchodzi: jednorazowy alkotest, zapach samochodowy, ulotka i naklejka na szybę. W okresie jesienno-zimowych mundurowi zwrócą szczególną uwagę na pieszych, którym zostaną wręczone elementy odblaskowe.

31 maja w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej pod jednym z billboardów został zorganizowany oficjalny briefing prasowy, który rozpoczął oficjalnie kampanie. W konferencji prasowej udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim podinsp. Wiesław Dryja oraz Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Następnie policjanci ruchu drogowego przystąpili do kontroli stanu trzeźwości kierujących, podczas których wręczano wspomniane materiały profilaktyczne.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here