Defibrylator AED w budynku raciborskiej komendy

Defibrylator

Recepcja budynku Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu została wyposażona w defibrylator AED. Urządzenie ma bezcenną wartość dla ratowania ludzkiego życia.

Od wczoraj w holu recepcji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, w poczekalni dla interesantów, znajduję się urządzenie AED. AED to automatyczny defibrylator zewnętrzny. Jest jedyną, a zarazem skuteczną, metodą zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności defibrylacja pozwala na przeżycie w 70 procentach przypadków. W wielu przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca możliwe jest przywrócenie prawidłowej akcji poprzez wczesną defibrylację. Obsługa AED nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Urządzenie komunikatami głosowymi samo instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy.

- reklama -

Zakup AED to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Środki na zakup urządzeń zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

Warty podkreślenia jest fakt, iż garnizon śląski jako pierwszy w kraju podjął działania zmierzające do wyposażenia wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji w automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here