Tajemniczy konkurs w raciborskiej bibliotece

Biblioteka

9 czerwca w raciborskiej bibliotece spotkały się fanki serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Zmierzyły się z łamigłówką nie łatwiejszą niż zagadki kryminalne, na które co rusz można natknąć się w miasteczku Valleby.

Konkurs wiedzy „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” dotyczył dwóch części – „Tajemnica biblioteki” i „Tajemnica zwierząt”. Niech nikogo nie zwiedzie krótki materiał dowodowy, bibliotekarki zadbały bowiem o wyczerpującą listę pytań.

- reklama -

Niekwestionowaną znawczynią przygód Lassego i Mai została Estera Koterba, na drugiej pozycji uplasowała się Zofia Jureczko, miejsce trzecie zajęła Hanna Puhacz. Uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy i podziwiamy znakomitą pamięć – przyznają organizatorzy.

Na kolejny konkurs wiedzy – dla nieco starszych dzieci – biblioteka zaprasza 16 czerwca o godzinie 16.00 do Eureki – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Przedmiotem konkursu będą dwa pierwsze tomy serii „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika („Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” i „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”).

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here