200 zł za zaszczepienie się przeciw COVID-19 w Kuźni Raciborskiej

koronawirus szczepienia
Fot. freepik.com

Przedsięwzięcie ma kosztować gminę ok. 60 tys. zł. Jak tłumaczy Paweł Macha, chodzi o zabezpieczenie pracy urzędu i obsługi mieszkańców.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha zaproponował nagrodę finansową w wysokości 200 zł dla pracowników urzędu, spółek miejskich i nauczycieli, którzy przedstawią certyfikat, że zostali zaszczepieni przeciw COVID-19. Chodzi w sumie o około 300 osób, a akcja ma kosztować gminę ok. 60 tys. zł. Celem jest zabezpieczenie pracy urzędu i obsługi mieszkańców.

- reklama -

– Nie jestem urodzonym samorządowcem, tylko przedsiębiorcą przy okazji i wiem, że gdy są braki kadrowe, trzeba realizować pewne zadania i cele. Jak co chwilę ktoś mi ucieknie na jakąś kwarantannę, to ja i tak muszę swoje zadania mieć wykonane. Jestem przekonany, że musimy doprowadzić sytuację do porządku. Mam nadzieję, że to zadziała. Nie mam możliwości przymuszania, ale gdybym miał, to bym przymusił do szczepień – tłumaczył Paweł Macha w rozmowie z Radiem 90.

W pierwszej kolejności pieniądze mają otrzymać osoby, które już się zaszczepiły. W całym powiecie raciborskim do tej pory wykonano 61 449 szczepień, a w pełni zaszczepionych jest 23 187 osób.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj