Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

pociag pkp intercity
TLK Pirat w Nędzy

Korekta podyktowana jest pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury. Pojawią się sezonowe połączenia.

W niedzielę 13 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów. PKP PLK wraz z przewoźnikami przygotowały wakacyjną ofertę podróży, uwzględniając możliwości sieci kolejowej. Jak podkreśla PLK, w porównaniu z zeszłorocznymi wakacjami podróżni zyskają dodatkowy dostęp do kolei z nowych przystanków. Komfort podróżowania – szczególnie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – zwiększyły bardziej dostępne, wyposażone w pochylnie lub windy perony. Dzięki modernizacjom linii przewoźnicy mogą zapewnić krótsze i częstsze połączenia m.in. na trasie Warszawa – Lublin, Kraków – Katowice, Kraków – Wrocław czy Katowice – Wrocław. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 28 sierpnia 2021 r.

- reklama -

Jeśli chodzi o linię S7 Kolei Śląskich. w dniach 21–23 czerwca nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Mikołów – Czerwionka. Będą uruchamiane dwie linie autobusowe: zwykła obsługująca przystanki na odcinku Mikołów – Czerwionka oraz ekspresowa Katowice – Czerwionka bez przystanków pośrednich. Ponadto od 24 czerwca do 3 lipca autobusy będą realizować przewóz na odcinku Mikołów – Orzesze za ostatnią wieczorną parę pociągów. 24 czerwca rozpocznie się modernizacja linii kolejowej pomiędzy Suminą a Rydułtowami, która docelowo umożliwi zwiększenie prędkości, a tym samym skrócenie czasu jazdy. Przez cztery miesiące pociągi będą kursowały drogą okrężną przez Jejkowice, a na odcinku Rybnik – Sumina przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. Autobusy komunikacji zastępczej będą kursować również pomiędzy Raciborzem a Nędzą w dniach 6–9 lipca. Od 14 do 16 sierpnia jeden z wieczornych kursów z Rybnika do Wodzisławia Śląskiego zostanie zastąpiony autobusem komunikacji zastępczej.

Z Chałupek będzie można dojechać bezpośrednim pociągiem nad morze. Wieczorem odjadą z tej stacji: TLK Wydmy do Helu i Łeby, TLK Wolin do Świnoujścia oraz TLK Pirat do Kołobrzegu. Natomiast pociąg TLK Roztocze będzie jeździł do Zamościa.

Szczegóły oraz dokładne godziny odjazdów i przyjazdów można sprawdzić na plakatach na stacjach i przystankach oraz poniżej:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

/kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj