Praktyczne meble wypoczynkowe

Mieszkanie

Wybierając meble wypoczynkowe do salonu, warto kierować się dwoma zasadami. Pierwsza z nich dotyczy tego, aby meble podobały się domownikom i pasowały do wnętrza. Druga natomiast wiąże się z wybieraniem mebli, które będą w jak największym stopniu praktyczne. Widać to na przykładzie narożników, które na co dzień świetnie sprawdzą się jako miejsce do odpoczynku lub oglądania filmów, a wieczorami mogą zamieniać się w wygodne łóżko do spania.

1. Czy warto kupić narożnik z funkcją spania?
2. Narożnik z bokami czy bez?
3. Dlaczego warto kupić mebel z pojemnikiem na pościel?

- reklama -

Zróżnicowana oferta mebli pozwala znaleźć duże narożniki pasujące do największych salonów, jak i mniejsze modele, które można wstawić do niewielkiego pomieszczenia. Warto tylko zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby kupione meble wypoczynkowe były chętnie używane przez gości i domowników. W zakupie idealnego narożnika pomoże ci nasz krótki poradnik.

Czy warto kupić narożnik z funkcją spania?

Jedną z ciekawszych funkcji, w jakie wyposażony jest modny narożnik rozkładany w odcieniu butelkowej zieleni, jest funkcja spania. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić miejsce i warto zawsze kupować meble, które mają tę opcję. Niektórzy uważają, że jeżeli mają oddzielne łóżko w sypialni, to mogą wybrać narożnik bez tej przydatnej opcji. Nie można jednak zapominać o gościach, którzy przyjadą na kilka dni lub o osobach, które zostaną na noc po wspólnej imprezie. Szkoda tracić czas na dmuchanie materaca, skoro można błyskawicznie rozłożyć narożnik i zamienić go w wygodne łóżko. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że mebel nie zajmuje wiele miejsca wtedy, gdy się z niego nie korzysta. Wszystkie nowoczesne narożniki z tą funkcją są bardzo łatwe w rozkładaniu. Nie wymaga to używania dużej ilości siły, co zwiększa komfort związany z ich użytkowaniem.

Narożnik z bokami czy bez?

Boki w narożnikach i różnego rodzaju wersalkach sprawiają, że mebel dobrze wygląda, bo zachowane są proporcje. W niektórych pomieszczeniach nie ma jednak na tyle miejsca, aby można było wstawić duży narożnik z bokami. Zanim więc zamówisz nowe meble wypoczynkowe, sprawdź w opisie, czy w razie potrzeby będzie można zdemontować boki. Początkowo narożnik będzie dziwnie wyglądał, ale na pewno szybko się do tego przyzwyczaisz. Demontaż boków w narożniku przydaje się wtedy, gdy cały mebel utrudnia przechodzenie. Odczepione boki warto oczywiście zachować, bo później może być problem z ich dokupieniem. Najlepiej zabezpieczyć je przed zakurzeniem i schować w komórce lub na strychu. Nawet jeżeli nigdy z nich nie skorzystasz, to będziesz mógł przekazać kompletny narożnik w momencie, w którym zapragniesz zmienić wystrój pomieszczenia, a stary mebel będziesz chciał komuś oddać lub sprzedać.

Dlaczego warto kupić mebel z pojemnikiem na pościel?

Pojemnik na pościel przydaje się w każdym łóżku. Nie ma znaczenia, czy chodzi o wersalkę dziecięcą, duże łóżko w sypialni, czy narożnik w salonie. Kompletny zestaw pościeli zajmuje wiele miejsca w szafie, dlatego czasami trzeba się natrudzić, aby gdzieś go wcisnąć. Jeżeli jednak łóżko ma wbudowany pojemnik, to problem można łatwo rozwiązać i po prostu skorzystać ze schowka. Dodatkową zaletą tego udogodnienia jest to, że jeżeli będziesz chciał szybko przygotować miejsce do spania dla gości, to wszystko będzie w jednym miejscu. Nie będziesz więc musiał szukać pościeli, kołdry oraz poduszek. Wystarczy, że otworzysz pojemnik na pościel wbudowany w narożnik i wyciągniesz to, co jest w danym momencie potrzebne.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Mi bardzo zależało, żeby narożnik w salonie był dość sporych rozmiarów i miał funkcję spania. Udało mi się taki znaleźć z kolekcji gala collezione. Nie dość, że wygląda nowocześnie to jest wygodny, więc bez problemu goście się na nim wysypiają 😀

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here