Warsztaty letnie z Raciborskim Centrum Kultury. Ruszyły zapisy

Warsztaty taneczne z RCK
Warsztaty taneczne z RCK

Indiańska wioska, warsztaty cyrkowe, taneczne, plastyczne i bębniarskie czy zajęcia „Na dworze w Oborze” – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie przygotowało RCK dla dzieci i młodzieży.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w warsztatach wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. – Rozpoczynamy zajęciami „Indiańska wioska”, które odbędą się 1 i 2 lipca w Ogrodzie Strzechy. Poprowadzą je Anna Pawlik oraz Joanna Turkiewicz. W ramach warsztatów dzieci będą wykonywać indiańskie rękodzieło, a także przeistoczą się w małych Indian podczas wspólnych zabaw. Całość umilą im pokazy tańców z bębnami – zapowiada RCK.

- reklama -

W kolejnym tygodniu lipca odbędą się warsztaty taneczne z Manuelą Krzykałą – na stadionie OSiR-u dla trzech grup wiekowych. W tym samym tygodniu zainteresowanych nauką gry na bębnach RCK zaprasza na warsztaty z Marzeną Kurakiewicz do RCK (zajęcia na sali widowiskowej). – Kontynuujemy zeszłoroczną formułę zajęć w formie półkolonii „Na dworze w Oborze”, które odbędą się trzykrotnie podczas tegorocznych wakacji. Na dzieciaki czekają zajęcia sensoryczne, ceramiczne, podchody w Arboretum, malowanie kamieni i wiele innych atrakcji przygotowanych przez Agnieszkę Patalong i Patrycję Kretek. Instruktorki zapraszają również na warsztaty z tworzenia naturalnych kosmetyków. Miłośnicy aktywności fitnessowych też znajdą coś dla siebie podczas zumby na stadionie OSiR-u oraz bungee kids, na które zapraszamy w sierpniu – zachącają organizatorzy.

Racibórz ponownie będzie gościł cyrkowców z Ostravy-Poruby z trupy Cirkus trochu jinak, która będzie uczyć różnych umiejętności cyrkowych na swoich dwudniowych warsztatach 25 i 26 sierpnia. Będą miały też miejsce dwie wycieczki całodniowe: pierwsza do ZOO i Afrykanarium we Wrocławiu połączona z lekcją edukacyjną 12 lipca oraz do Krasiejowa do Parku Nauki i Ewolucji, Parku Dinozaurów 17 sierpnia.

Dla mieszkańców poszczególnych dzielnic Raciborza: Płonia, Ocice, Markowice, Sudół i Studzienna RCK przygotowało zajęcia plastyczne oraz zajęcia z rzeźby w szkołach podstawowych pod koniec lipca i w sierpniu. A starszą młodzież zaprasza na jogę z Grażyną Tabor w Ogrodzie Strzechy w dniach 19, 21 i 23 lipca oraz na naukę tańca liniowego (country) 19 i 20 sierpnia z Krzysztofem Pawełkiem z Silesian Line Dance.

Zapisy na warsztaty i wycieczki przyjmowane są do 25 czerwca na działania odbywające się w lipcu oraz najpóźniej do 23 lipca na działania odbywające się w sierpniu. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 412 32 40 dokonywane jedynie przez rodziców lub opiekunów prawnych. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku płatnych działań uregulowanie płatności.

Pełna oferta Lata w Mieście z RCK.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj