Zmarł Henryk Rzerzacz, funkcjonariusz raciborskiej Policji, tancerz Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”

Zdjęcie archiwalne wykonane podczas koncertu świątecznego w 2019 roku. Fot. Katarzyna Przypadło

Henryk Rzerzacz, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, tancerz Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” , zmarł nagle 17 czerwca.

– Z głębokim żalem informujemy o śmierci Henryka Rzerzacza, tancerza Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”, działacza Stowarzyszenia Wspierania ZPiT Strzecha „Strzechowianie”, naszego wieloletniego współpracownika, a przede wszystkim Przyjaciela placówki. Nadal nie możemy uwierzyć w to, co się wczoraj stało. Pan Henryk wspierał nas podczas wydarzeń plenerowych, mogliśmy zawsze liczyć na jego profesjonalną pomoc. Kilka lat temu zaangażował się jako tancerz w Zespole „Strzecha”, z którym związana jest cała jego Rodzina. Wraz z grupą entuzjastów założył nawet Stowarzyszenie „Strzechowianie”, by jeszcze bardziej wspierać rozwój Zespołu. Będziemy go pamiętać jako zawsze uśmiechniętego i serdecznego człowieka, który swoim dowcipem i energią zarażał wszystkich dookoła – przekazuje Raciborskie Centrum Kultury.

- reklama -

RCK zdecydowało się odwołać zaplanowane na dziś i jutro koncerty. Szczegóły tutaj.

https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/posts/4260202724037343


Kondolencje KPP Racibórz

Wyrazy współczucia płyną także ze strony raciborskiej Policji. – Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną, składając najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia – czytamy w komunikacie KPP Racibórz.

– Henryk rozpoczął służbę w maju 1997 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Raciborzu. Następnie przez 12 lat pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. W 2011 roku powrócił do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, gdzie przeszedł kolejne strzeble kariery policyjnej. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Henryk na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega. Zawsze był pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas. Odszedł od nas nagle. Pozostawił rodzinę i przyjaciół w rozpaczy, a nas wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim żalu. W sercach naszych i pamięci trwać będzie na zawsze – przekazuje KPP Racibórz.

/oprac. c/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Czemu jak wejdzie się w Wikipedię to zmarli w czerwcu (2021) nie wymieniono H. Rzerzacza (17 czerwca) i Marka Tokarskiego (18 czerwca) a jest zmarły Krzysztof zakrzewski (tez z 18 czerwca). Jakaś dziwna ta wiarygodność danych o zmarłych (nagle, bez powodu czy podania okoliczności śmierci).

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here