Rozdano nagrody za wirtualne zawody pływackie

Pływanie

Victoria Racibórz jako 36-osobowa drużyna uplasowała się na III miejscu tuż za SV Neptun 08 Finsterwalde oraz zwycięzcą konkursu SV08 Werdohl.

W miniony czwartek 24 czerwca w Starostwie Powiatowym w Raciborzu swoje dyplomy i nagrody otrzymali uczestnicy Wirtualnych Zawodów Pływackich e-swimming & twinning, które w tym roku, z uwagi na pandemię, przybrały właśnie charakter online.

- reklama -

Victoria Racibórz jako 36-osobowa drużyna uplasowała się na III miejscu, tuż za SV Neptun 08 Finsterwalde oraz zwycięzcą konkursu SV08 Werdohl, pokonując w wybranych przez siebie aktywnościach aż 5 milionów 700 tysięcy kroków, przekładające się na ponad 3.700 km i otrzymując tym samym czek o wartości 100 euro. Wśród najlepszej dziesiątki, na 100 biorących udział zawodników, znalazła się trójka dziewcząt z Victorii, która oprócz dyplomów otrzymała dodatkowo nagrody rzeczowe m.in. wodoodporne plecaki.

Pływaków, którym towarzyszył prezes klubu Sławomir Szwed ugościła starosta Ewa Lewandowska, która jako wieloletnia trenerka pływania wychowała wiele pokoleń medalistów i temat jest jej wyjątkowo bliski. Do gratulacji dołączył też starosta Grzegorz Swoboda, który zapowiedział młodzieży zbliżającą się I edycję akcji „WAKACJE W POWIECIE” oraz darmowe w tym czasie przejazdy autobusowe PKS.

Minione zawody to efekt współpracy Powiatu Raciborskiego, Elbe-Elster oraz inicjatora konkursu – Märkischer Kreis, z którym jesienią tego roku Powiat Raciborski będzie świętować w Raciborzu 20-lecie partnerstwa.

/Powiat Raciborski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here