Raciborscy samorządowcy uhonorowani za swoją działalność [ZDJĘCIA]

Odznaczenia
Od lewej: radny Tomasz Kusy, wojewoda Jarosław Wieczorek, prezydent Raciborza Dariusz Polowy oraz radny Franciszek Marcol.

21 samorządowców z naszego województwa otrzymało z rąk wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP. W ich gronie znaleźli się prezydent Raciborza Dariusz Polowy, radny powiatowy Franciszek Marcol oraz radny Tomasz Kusy.

Przedstawiciele samorządów zostali uhonorowani za zasługi w działalności społecznej i samorządowej, w pracy zawodowej oraz za zasługi dla Niepodległej.

- reklama -

– Na co dzień jesteście autorytetami, osobami, na które opinia publiczna zwraca szczególną uwagę, patrzy jak pracujecie, co robicie, jakie dokonania na rzecz mieszkańców zostały zrealizowane. To jest ogromna odpowiedzialność za losy naszych małych ojczyzn, naszych społeczności lokalnych, za rozwój gmin, powiatów, miast i całego województwa śląskiego – mówił podczas uroczystości wręczenia odznaczeń wojewoda Jarosław Wieczorek. – Bardzo serdecznie gratuluję, dziękuję za to wszystko, co robicie i proszę nie ustawajcie. Noście dumnie to odznaczenie i żeby było ono dla Was inspiracją do dalszej aktywności, dalszego działania – dodał.

Wśród wręczonych wyróżnień znalazły się: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę oraz Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Uroczystość uświetnił występ artystów z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

/ŚUW oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj