Andrzej Duda uhonorował miejsca pamięci Powstań Śląskich. Wśród nich Krzyżanowice

Powstanie Śląskie
Przekazanie tablic „Tobie Polsko” upamiętniających miejsca pamięci Powstań Śląskich. W imieniu gminy Krzyżanowice tablicę odebrał wójt Grzegorz Utracki. Fot. Marek Borawski/KPRP

Prezydent Andrzej Duda wręczył tablice „Tobie Polsko” upamiętniające miejsca pamięci Powstań Śląskich. Tablice powstały z inicjatywy prezydenta i nawiązują w formie do powstańczego sztandaru. Jedna z nich trafiła do Krzyżanowic.

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach z okazji 100. rocznicy zakończenia III Powstania Śląskiego. – Pochylam dzisiaj nisko głowę, po raz kolejny, przed wszystkimi bohaterami wszystkich Powstań Śląskich – mówił Prezydent w Katowicach. Andrzej Duda podkreślał, że mieszkający tutaj Ślązacy tak bardzo chcieli być częścią Polski, że byli gotowi chwycić za broń, żeby ich ziemia stała się częścią Polski. – Dziękuję z całego serca, po 100 latach, w imieniu tej dzisiejszej wolnej, suwerennej, niepodległej Polski, żeście byli zawsze za Polską, przy Polsce, i że jesteście – powiedział prezydent.

- reklama -

Prezydent przekazał na ręce rodziny Order Orła Białego nadany pośmiertnie Alfonsowi Zgrzebniokowi, dowódcy i uczestnikowi Powstań Śląskich. W czasie uroczystości Andrzej Duda wręczył też tablice „Tobie Polsko”, które upamiętniają miejsca pamięci Powstań Śląskich. Tablice powstały z inicjatywy prezydenta i nawiązują w formie do powstańczego sztandaru. Jedna z takich tablic trafiła do Krzyżanowic, a odebrał ją wójt Grzegorz Utracki.

/prezydent.pl oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here