Wystartowało Kosmiczne Lato z Biblioteką [ZDJĘCIA]

kosmiczne lato
Wystartowało Kosmiczne Lato z Biblioteką

Każde zajęcia mają inny temat związany z wiedzą o kosmosie. Raciborska biblioteka zaplanowała również dwie wycieczki.

Biblioteka w Raciborzu rozpoczęła cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci pod nazwą Kosmiczne Lato z Biblioteką. Na czas wakacji pracownicy biblioteki przygotowali dla uczestników szereg iście kosmicznych atrakcji.

- reklama -

Na pierwszych zajęciach gwiezdni podróżnicy wysłuchali bardzo ciekawego wykładu, którego tematem były „Rakiety i pojazdy kosmiczne”. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, rozwiązywały quizy i zagadki oraz zbudowały własne rakiety, którymi z pewnością przylecą na kolejne zajęcia pod nazwą „Podróże w czasie”. Nie mogło zabraknąć również książek – część z nich o tematyce kosmosu powędrowała z młodymi miłośnikami niebieskich wypraw do domu.

Zajęcia Kosmicznego Lata z Biblioteką potrwają do 26 sierpnia. W każdy wtorek i czwartek w godz. od 11:00 do 14:00 biblioteka zamieniać się będzie w minicentrum studiów kosmicznych. Każde zajęcia mają inny, intrygujący temat związany z wiedzą o kosmosie. Oprócz zajęć na miejscu zaplanowano również dwie wycieczki – już 20 lipca do Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach „Bajka Pana Kleksa”, w sierpniu do Fabryki Robotów w Mosznej oraz Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki ROSENAU Zaginione Miasto w Pokrzywnej. Zgłoszenia na wycieczki przyjmowane będą w trakcie trwania zajęć, najpóźniej na tydzień przed planowaną wycieczką.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj