Pijani kierowcy zapłacą alimenty poszkodowanym. Premier zapowiedział zmiany

Fot. unsplash.com

Rząd zapowiedział zaostrzenie kar w kwestii pijanych kierowców. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że pijani sprawcy wypadków będą płacić alimenty poszkodowanym osobom.

Przypomnijmy, kilka dni temu doszło do tragicznego wypadku w Stalowej Woli. Kierowca audi S7, prawdopodobnie w trakcie wyprzedzania, zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4, którym podróżowała trzyosobowa rodzin: 37-letnia kobieta, 39-letni mężczyzna i ich 2,5-roczny syn. Rodziców chłopca, mimo reanimacji, nie udało się uratować. – Według wstępnych ustaleń prokuratury 37-latek w chwili wypadku jechał z prędkością co najmniej 120 km/godz. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie – donosi rmf24.pl.

- reklama -

Po tym tragicznym zdarzeniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zaostrzenie przepisów. – Aby maksymalnie poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach na początku roku rząd przyjął przygotowany w Ministerstwie Infrastruktury Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024. W jego ramach podejmujemy działania ukierunkowane na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej, a w efekcie zmniejszenie liczby wypadków i ich ofiar. Na ten cel z Krajowego Funduszu Drogowego przeznaczamy 2,5 mld zł – poinformował w mediach społecznościowych premier. Jego zdaniem ważne jest jednak, aby odstraszać, jak napisał, potencjalnych morderców drogowych, winnych skutecznie karać, a ich ofiarom pomagać systemowo. – Dlatego przystępujemy do prac legislacyjnych, które będą określały odpowiedzialność osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, nie tylko karną, ale również zobowiązujące do płacenia alimentów osobom poszkodowanym. Chcemy zwiększyć dolegliwość kary – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/346104660213931

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj