Poszukiwania na Zalewie Rybnickim. 52-latek nie wyszedł z wody

Poszukiwania

52-letni obywatel Ukrainy wszedł do wody wraz ze swoimi kolegami w miejscu nieprzeznaczonym do pływania. Nie wyszedł na brzeg, zniknął z pola widzenia i nie ma z nim kontaktu. 

Poszukiwania trwają od wczoraj od godziny 13:00. Właśnie wtedy rybniccy wodniacy, pełniący służbę w rejonie zalewu, napotkali grupę obywateli Ukrainy, którzy wchodzili do wody w miejscu do tego nieprzeznaczonym. W trakcie rozmowy z mężczyznami okazało się, że jeden z nich nie wyszedł na brzeg, zniknął z pola widzenia i nie ma z nim kontaktu. Na brzegu pozostały jedynie jego ubrania. Służby rozpoczęły wówczas poszukiwania 52-letniego obywatela Ukrainy. Wczoraj trwały one do późnych godzin wieczornych. Przeszukany został pas przybrzeżny oraz teren wokół Zalewu Rybnickiego. Policja wykorzystywała w tym celu łodzie motorowe, psy służbowe oraz drona. Nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Bytomia badali teren dna zalewu, wspomagając się sonarem. Państwowa Straż Pożarna z Rybnika także prowadziła poszukiwania przy wykorzystaniu łodzi. Dodatkowo w poszukiwaniach pomagało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Służby nie odnalazły mężczyzny, akcja została przerwana.

- reklama -

Dziś w godzinach porannych wznowiono poszukiwania na wodzie. Łodzie motorowe Policji wraz ze wsparciem Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika, Straży Rybackiej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeszukują teren całego zbiornika wodnego. Do poszukiwań zaangażowano także drona policyjnego.

 

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj