Co z firmami działającymi przy zamkniętym odcinku DW935? Komentarz Miasta

remont
Zdjęcie poglądowe

Od 12 do 30 lipca DW 935 na odcinku od skrzyżowania z ul. Brzeską do skrzyżowania z ul. Kobylską wraz z ul. Dębiczną będzie całkowicie nieprzejezdna. Zapytaliśmy w raciborskim magistracie, czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą liczyć na jakieś wsparcie. Stanowisko Miasta poniżej.

Generalny wykonawca przebudowy drogi DW 935 od kanału Ulga do ul. Pamiątki w gminie Kornowac poinformował, że w dniach 12-30 lipca droga wojewódzka 935 będzie całkowicie nieprzejezdna na wyżej wskazanym odcinku. O sprawie pisaliśmy tutaj: Odcinek DW 935 nieprzejezdny do końca miesiąca. Co z mieszkańcami?

- reklama -

W związku z tymi utrudnieniami skierowaliśmy kilka pytań do Urzędu Miasta w Raciborzu. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy Miasto może wesprzeć mieszkańców i przedsiębiorców w tym okresie. Właściciele firm zostaną odcięci od klientów, w wyniku czego ich obroty ulegną spadkowi. Zapytaliśmy, czy Miasto prowadzi jakieś rozmowy z wykonawcą w tej kwestii i czy możliwe jest skrócenie czasu zamknięcia tego odcinka. Odpowiedź poniżej.

– Zamknięcie DW 935 na odcinku od skrzyżowania z ul Brzeską do skrzyżowania z ul. Kobylską wraz z ul. Dębiczną wynika z faktu, iż za dużo pojazdów tamtędy jeździło chcąc skrócić sobie drogę i nie były to dojazdy do posesji. Wyłączony będzie odcinek od przejazdu kolejowego do Dębicznej, ponieważ niezbędna jest wymiana urządzeń podziemnych i stabilizacja gruntu, co jest niemożliwe do wykonania pod ruchem. Utrudnienia te potrwają wg. naszych informacji do końca miesiąca – informuje podinspektor ds. informacji Rafał Krzyżok. W zakresie pomocy dla przedsiębiorców, miasto nie ma takich możliwości prawnych, aby wspierać przedsiębiorców w postaci np. jakiś dopłat czy pokrywać różnicę w utraconych dochodach. W ramach możliwej pomocy miasta przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek i starać się o umorzenie/rozłożenie na raty/odroczenie terminu płatności w zakresie podatku od nieruchomości (wnioski składane są do Wydziału Finansowego) – przekazał Rafał Krzyżok.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here