Wykolejenie pociągu PKP Intercity w Czerwionce-Leszczynach

kolej pociag intercity pesa dart nedza
Pociąg PKP Intercity w Nędzy, zdjęcie poglądowe

Dwa wagony pociągu Intercity relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia wykoleiły się dziś w Czerwionce-Leszczynach. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak wiele pociągów w rejonie jest opóźnionych lub odwołanych.

Do wypadku doszło dziś nad ranem podczas oberwania chmury. Najprawdopodobniej deszcz podmył tory, w wyniku czego wykoleiły się dwa wagony, na szczęście jednak nie doszło do całkowitego przewrócenia i nikomu nic się nie stało.

- reklama -

– Służby techniczne o godzinie 7:10 przystąpiły do wkolejenia dwóch wagonów pociągu pasażerskiego relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Ze wstępnych deklaracji prace potrwają do południa. Następnie określony zostanie zakres naprawy toru umożliwiający przywrócenie ruchu na linii Tychy – Rybnik. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Komisja wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia – informuje w komunikacie prasowym PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pasażerowie pociągu Bohumin – Warszawa Wschodnia wyjechali w dalszą drogę do Warszawy i Krakowa autobusami podstawionymi przez przewoźnika. Na linii Tychy – Rybnik ruch pociągów jest wstrzymany. Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Pociągi PKP Intercity jadą trasą zmienioną. Dla zapewnienia sprawnego ruchu pociągów w regionie cały czas działa zespół, w którego skład wchodzą przedstawiciele zarządcy infrastruktury i przewoźników. Zmiany w komunikacji są przekazywane podróżnym na stacjach, przystankach i na www.portalpasazera.pl

https://www.facebook.com/konduktorPrzemek/posts/200218612111288

Aktualizacja – godz. 13:00

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Komunikat prasowy 16 lipca 2021, godz. 12:30
Zmiany w komunikacji na linii Tychy – Rybnik

O godzinie 12:00 służby techniczne zakończyły prace przy wkolejaniu dwóch wagonów pociągu relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Kontynuowany jest przegląd uszkodzonej infrastruktury. Wstępnie oszacowano, że do wznowienia ruchu ze stacji Rybnik na kierunki Tychy i Mikołów konieczna jest naprawa około kilometra toru i jednego rozjazdu. Prace mogą potrwać kilkanaście dni.

Do czasu wznowienia ruchu pociągów obowiązują zmiany w komunikacji. Przewoźnik Koleje Śląskie utrzymuje zastępczą komunikację autobusową, a pociągi PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą. Dla zapewnienia sprawnego ruchu pociągów w regionie cały czas działa zespół, w którego skład wchodzą przedstawiciele zarządcy infrastruktury i przewoźników. Zmiany w komunikacji są przekazywane podróżnym na stacjach, przystankach i na www.portalpasazera.pl

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia ma odcinku Leszczyny – Czerwionka, był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Komisja wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here