Akcja Lato w Mieście z RCK. Co działo się przez dwa tygodnie? [ZDJĘCIA]

rck lato w miescie
Akcja Lato w Mieście z RCK

Spotkania w indiańskiej wiosce, warsztaty bębniarskie i taneczne, „Na dworze w Oborze”, a także wycieczka do wrocławskiego zoo – tak minęły dwa pierwsze tygodnie akcji.

Raciborskie Centrum Kultury swoje działania w ramach akcji Lato w Mieście rozpoczęło od spotkań w indiańskiej wiosce. – Anna Pawlik i Joanna Turkiewicz na swoich warsztatach zgromadziły wspaniałych, uśmiechniętych, bardzo zainteresowanych uczestników, zaznajamiając ich z kulturą Indian. Malowanie twarzy, tańce z bębnami, rękodzieło oraz niecodzienne gry i zabawy, dostarczyły ogrom radości, poczucia dobrze wykorzystanego czasu, a także ciekawostek oraz nowych umiejętności – relacjonują organizatorzy.

- reklama -

Następnie ruszyły warsztaty bębniarskie prowadzone przez Marzenę Kurakiewicz. – I tym razem się nie zawiedliśmy! Nauczyliśmy się wystukiwać rytm, zmieniać prędkość uderzeń, poznaliśmy. co to znaczy poczuć muzykę, słuchać siebie i tego, co za pomocą dźwięków bębnów przekazują nam inni. Drgania bębnów to prawdziwa magia! A co z warsztatami „Na dworze w Oborze”? – Jak to co? Oczywiście się odbyły, a chętnych na nie było naprawdę sporo. Już dziś warsztaty te kończy druga grupa niesamowitych i pełnych energii uczestników od 7 do 15 lat! Każdy tutaj znalazł coś dla siebie. Od zajęć sportowych, zabaw integracyjnych czy nawet gier stolikowych, poprzez odwiedzanie Arboretum Bramy Morawskiej, po zajęcia plastyczne, manualne. Zimna porcelana? – Proszę bardzo! Nieuczulające farby do ciała? – Ależ nie ma za co! Pomalowaliśmy nawet opony z toru przeszkód! A wszystko to pod artystycznym okiem Agnieszki Patalong, Anny Michalskiej-Jegerskiej, Patrycji Kretek i Katarzyny Baron-Roguli – opisuje RCK.

Kolejna propozycja, którą przygotowało Raciborskie Centrum Kultury to warsztaty taneczne. – Zajęcia w trzech grupach wiekowych poprowadziła znana już chyba wszystkim energetyczna petarda tańca – Manuela Krzykała. Pierwszego dnia naszych tanecznych zmagań muzycznie – grając na trąbce – czas umilał Damian „Osa” Osadzin, który nadawał beat na bitwie tanecznej Rouge Style 2. Na zajęciach poznaliśmy różne style taneczne, dowiedzieliśmy się jak ważna jest rozgrzewka i rozciąganie, a wszystko to we wspaniałej atmosferze – informuje RCK.

– 12 lipca wybraliśmy się na wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Mimo nieprzychylnej pogody, która wczesnym rankiem odprowadzała nas do autokaru, a nawet do samego Wrocławia, wierzyliśmy, że będzie to dzień pełen przygód, wrażeń i niespodzianek! Tak też się stało. Po przybyciu do ZOO powitali nas pracownicy tego miejsca, by następnie wygłosić nam ciekawe prelekcje, przekazując wiedzę dotyczącą naszych zwierzęcych „kuzynów” – szympansów i innych z rzędu naczelnych. Po obejrzeniu małpiej rodziny przeszliśmy do Afrykarium, gdzie spędziliśmy sporo czasu, bo przecież jak możemy przejść obojętnie obok miejsc, w których tyyyyyyle się dzieje, a zwierzęta pojawiają się nawet nad naszymi głowami! Deszcz ustąpił, a na niebie pojawiło się słońce, więc resztę czasu spędzaliśmy już intensywnie w „dżungli” ludzi i zwierząt. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi – relacjonują uczestnicy akcji.

RCK zaprasza do skorzystania z oferty zajęć na sierpień – zostały jeszcze wolne miejsca na niektóre z warsztatów. Więcej informacji pod nr telefonu: 32 412 32 40.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here