Góry Czarne i Suche. PTTK w Raciborzu zaprasza na wyprawę górską

Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę górską w okolice Wałbrzycha: Góry Czarne i Suche.

Borowa, Góra Czarna 853,3 m n.p.m.

- reklama -

Najwyższy szczyt Gór Czarnych i całych Gór Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych. Uważany jest za odrębny masyw lub przypisywany do Rybnickiego Grzbietu. Jest najwyższym (granicznym) punktem w granicach administracyjnych Wałbrzycha, a także w granicach administracyjnych Jedliny-Zdroju. W 2017 na szczycie wzniesiono ze stali, drewna i betonu ponad 16-metrową konstrukcję wieżę widokową.

Waligóra 936 m n.p.m.

Najwyższy szczyt Gór Suchych i jednocześnie całych Gór Kamiennych; leżący, odpowiednio, w ich północnej i środkowej części. Jest jedną z najwyższych gór Sudetów Środkowych. Waligóra pozostaje popularnym celem wycieczek pieszych, głównie dzięki bezpośredniej bliskości Przełęczy Trzech Dolin, na której znajduje się duży węzeł szlaków i schronisko Andrzejówka. Szczyt zliczany do KORONY GÓR POLSKI.

Wyprawę zaplanowano na 21.08.2021 r. Odbędzie się ona bez względu na pogodę.

Proponowana trasa

Wyprawa rozpocznie się w Kamieńsku, skąd grupa wędrować będzie czarnym szlakiem na Kozią Przełęcz a następnie na szczyt Borowej. Ze szczytu zejdzie czerwonym szlakiem do Rozdroża pod Borową, następnie dojdzie do Przełęczy pod Borową i Koziej Przełączy skąd czarnym szlakiem wróci do autokaru. Długość trasy ok. 5,1 km. Suma podejść ok.340 m.

Następnie grupa przejedzie autokarem na Przełęcz Trzech Dolin skąd żółtym szlakiem osiągnie szczyt Waligóry, następnie tymże szlakiem zejdzie do Rozdroża pod Waligóra by niebieskim szlakiem wrócić na Przełęcz Trzech Dolin. Następnie przewidziano czas wolny na odpoczynek i ewentualny posiłek w Schronisku Andrzejówka, po którym grupa wyruszy w drogę powrotną do Raciborza. Długość trasy ok. 2,8km. Suma podejść ok.149 m. Organizator przypomina, że jest to wyprawa górska i wymagana jest dobra kondycja marszowa.

Zbiórka uczestników na dworcu PKS w Raciborzu o godzinie 5:30, wyjazd o godzinie 6:00, planowany powrót w godzinach wieczornych.

Cena

Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2021 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 60 zł osoby niezrzeszone: 70 zł

Cena zawiera: Przejazd autokarem, informację krajoznawczo-turystyczną.
Cena nie zawiera: Posiłku w Schronisku Andrzejówka.

Zapisy

Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK w godzinach 10:00 – 16:00 do 18.08.2021 r. oraz na konto PTTK 33 1750 0012 0000 0000 3444 8477 w tytule wpisując Imię i Nazwisko uczestnika oraz dopisek WYPRAWA 21.08.2021 r. lub DO WYCZERPANIA MIEJSC.

Organizatorem wycieczki są:
Andrzej Kuśnierz tel. 608 442 739
Dariusz Herok tel. 508 494 737

Szczegóły przeczytasz tutaj

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj