Ul. Dworcowa w Tworkowie wyremontowana [ZDJĘCIA]

Ul. Dworcowa w Tworkowie wyremontowana

Jak podkreśla Grzegorz Swoboda, rozwój infrastruktury i poprawa bezpieczeństwa na powiatowych drogach, jak również budowa i rozwój ścieżek rowerowych to jedno z priorytetowych celów powiatu.

Po ubiegłotygodniowym odbiorze dróg w gminie Pietrowice Wielkie tym razem w gminie Krzyżanowice starosta Grzegorz Swoboda w obecności wójta Grzegorza Utrackiego oraz sołtysa Andrzeja Bulendy odebrał kolejną inwestycję realizowaną przez powiat raciborski. Chodzi o remont ul. Dworcowej. Jak podkreśla Grzegorz Swoboda, rozwój infrastruktury i poprawa bezpieczeństwa na powiatowych drogach, jak również budowa i rozwój ścieżek rowerowych to jedno z priorytetowych celów powiatu.

- reklama -

Na wyremontowanych odcinkach już wprowadzono organizację ruchu, by mieszkańcy mogli w bezpieczny sposób korzystać z nowych odcinków. Zakres prac obejmował wymianę nawierzchni bitumicznych – warstw wiążącej i ścieralnej – na jezdni i skrzyżowaniach, wymianę uszkodzonych krawężników przy jezdni, dostosowanie zjazdów z drogi do nowej nawierzchni, regulację wysokościową istniejących wpustów ulicznych oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Koszt całego zadania wyniósł 3 377 177 zł. Na zadanie powiat pozyskał środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1 856 161,76 zł, a wkład własny potrzebny na jego realizację po połowie pokrył powiat raciborski wraz z gminą Krzyżanowice.

fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here