Ruszyło Lato z Biblioteką dla osób z niepełnosprawnościami [ZDJĘCIA] [WIDEO]

biblioteka bez barier
Ruszyło Lato z Biblioteką dla osób z niepełnosprawnościami

Dogoterapia, hipoterapia, zajęcia na basenie, wycieczki, warsztaty teatralne to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników.

Często w myśleniu o dostosowaniu bibliotek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami skupiamy się na infrastrukturze, a mniej uwagi poświęca się przygotowaniu mentalnemu, poznaniu specyfiki potrzeb tych osób i sposobów ich zaspokajania. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu łamie te bariery.

- reklama -

19 lipca w ramach unijnego projektu „Biblioteka bez barier” rozpoczęto realizację wakacyjnych zajęć, do których zaproszono dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami. Dogoterapia, hipoterapia, zajęcia na basenie, wycieczki, warsztaty teatralne to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników. Dobór środków terapeutycznych jest dostosowany do potrzeb i możliwości percepcyjnych konkretnych osób biorących udział w projekcie. Zajęcia realizowane będą w każdy poniedziałek, środę i piątek w terminie od 19 lipca do 9 sierpnia.

Projekt „Biblioteka bez barier” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj