Racibórz dodaje skrzydeł. Międzynarodowa akcja także na raciborskiej starówce [ZDJĘCIA]

raciborskie skrzydla
Racibórz dodaje skrzydeł

Pomysłodawcą raciborskiej akcji był Artur Wierzbicki, a skrzydła wykonała na zlecenie magistratu Martyna Baranowska.

Miasto Racibórz, zainspirowane wystawą Michała Batkiewicza pt. „Anioły”, która od wiosny do jesieni gości na skwerze księdza Pieczki, postanowiło sprawić, by w ich pobliżu, na terenie starówki pojawiły się kolorowe skrzydła, przy których mieszkańcy i turyści będą mogli zrobić sobie pamiątkowe, anielskie zdjęcie.

- reklama -

Racibórz wpisuje się tym samym w międzynarodową akcję zainaugurowaną przez artystkę Kelsey Montague, której kariera nabrała tempa po tym, jak Taylor Swift opublikowała w sieci swoje zdjęcie na tle muralu z wielkimi skrzydłami. Wkrótce potem dołączyli do niej kolejni celebryci oraz zwykli ludzie, a zdjęcia oznaczano hashtagiem #WhatLiftsYou. Obecnie takie skrzydła można znaleźć właściwie w każdym zakątku świata.

Pierwsze raciborskie skrzydła wykonała na zlecenie magistratu Martyna Baranowska, pochodząca z Raciborza artystka zajmująca się sztuką użytkową, malarstwem artystycznym, sztuką tatuażu i fotografią, współautorka fresków w kościołach gminy Pietrowice Wielkie, magister sztuki. W projekcie aktywnie wspierał ją Adam Feliniak.

W planach Miasta Racibórz znajdują się kolejne instalacje plastyczne ze skrzydłami. – Wszystko po to, by Racibórz stawał się coraz bardziej ciekawy, kolorowy i oryginalny. I po to, by przestrzeń powstającego Parku Kulturowego Stare Miasto w Raciborzu stawała się coraz bardziej atrakcyjna – tłumaczy magistrat.

Pomysłodawcą raciborskiej akcji był Artur Wierzbicki, który zgłosił swój pomysł wiceprezydentowi Dawidowi Wacławczykowi. Koordynacją projektu zajęli się pracownicy Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj