Ruch pociągów na odcinku Czerwionka-Leszczyny przywrócony

Tory
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

28 lipca po godz. 20:00 przywrócono ruch pociągów przewoźnika PKP Intercity na linii Katowice – Rybnik po naprawie toru na odcinku Czerwionka – Leszczyny.

Przypomnijmy, 16 lipca na odcinku Czerwionka – Leszczyny wykoleiły się dwa wagony pociągu pasażerskiego relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Przyczyną zdarzenia był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Komisja wyjaśnia dokładne przyczyny zdarzenia.

- reklama -

28 lipca po 20:00 przywrócono ruch pociągów na linii Katowice – Rybnik. Służby techniczne pracowały non stop, by jak najszybciej naprawić tor i przywrócić ruch kolejowy między Czerwionką a Leszczynami. Konieczna była wymiana kilometra toru, podkładów oraz jednego rozjazdu. – Do czasu stabilizacji toru i rozjazdu pociągi będą jeździły z ograniczoną prędkością. Jednocześnie prowadzone będą prace przy odwodnieniu wzdłuż toru, które nie wpłyną na kursowanie pociągów – informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here