Racibórz za 100 lat. Biblioteka ogłasza konkurs literacki

Fot. pexels.com

Konkurs organizowany jest z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Zgłaszać można prace w następujących formach: krótka forma literacka, komiks lub opowiadanie.

Filia nr 8 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu oraz Szkoła Podstawowa nr 18 imieniem Książąt Raciborskich zapraszają do udziału w Powiatowym Konkursie Krótkich Form Literackich „Racibórz za sto lat” organizowanym z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Celem konkursu jest promocja twórczości tego wybitnego Polaka wśród uczniów szkół podstawowych powiatu raciborskiego. W związku z setną rocznicą urodzin Stanisława Lema Sejm RP ustanowił bieżący rok Rokiem Lema.

- reklama -

Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich szkół podstawowych powiatu raciborskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie lub dostarczenie w wersji papierowej i elektronicznej jednego, niepublikowanego wcześniej i nienagradzanego utworu literackiego nawiązującego do tematu „Racibórz za sto lat”.

Do 15 września zgłaszać można prace w następujących formach: krótka forma literacka, komiks lub opowiadanie – na adres: Filia Publiczno-Szkolna nr 8, ul. Żorska 2, 47-400 Racibórz. Kontakt e-mail: [email protected], tel.: 32 419 04 93.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Festynu Rodzinnego na Nowych Zagrodach 24 września.

Do pobrania:
Formularz zgłoszenia „Racibórz za sto lat”
Regulamin konkursu „Racibórz za sto lat”

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here