Rowerowy przewodnik po mieście i okolicach. Rybnik zachęca do aktywnego wypoczynku

rower dziecko rodzina
Fot. freepik.com

W e-booku zostało opisanych sześć wycieczek obejmujących większą część Rybnika od dzielnicy Niewiadom, przez Śródmieście, aż po dzielnicę Kamień i Zalew Rybnicki. Niektóre trasy zahaczają o Rudy i część Radlina.

W Rybniku jest obecnie blisko 170 km wyznaczonych szlaków rowerowych i 30 km dróg rowerowych. Magistrat zachęca do pobrania nowego przewodnika rowerowego po mieście i okolicach wydanego w formie bezpłatnego e-booka. Przewodnik został przygotowanych w dwóch formatach: epub oraz mobi. Opracowała go przez Barbara Salamon-Szympruch przy współpracy z MOSiR-em. Wkrótce przewodnik pojawi się też w wersji drukowanej, póki co można z niego korzystać na urządzeniach mobilnych.

- reklama -

W e-booku zostało opisanych sześć wycieczek obejmujących większą część Rybnika od dzielnicy Niewiadom, przez Śródmieście, aż po dzielnicę Kamień i Zalew Rybnicki. Niektóre trasy zahaczają o Rudy i część Radlina. Sporą zaletą proponowanych przez przewodnik wycieczek jest przedstawienie ich w formie pętli albo też tak, by można je rozpocząć lub zakończyć w okolicy stacji kolejowej w Rybniku.

Propozycje tras opisane w przewodniku:
– górniczego Niewiadomia (zahaczając o Radlin) do centrum Rybnika – ok. 12,5 km,
– z centrum Rybnika do miejsc rekreacyjnych w okolicy (Paruszowiec, kąpielisko Ruda, Bulwary nad Nacyną) – ok. 13 km,
– z parku tematycznego do zielonego Kamienia i z powrotem – ok. 21 km,
– wzdłuż rybnickich zalewów – ok. 17 km,
– z Bulwarów nad Nacyną nad Zalew Rybnicki i dalej, do Rud – ok. 32 km,
– Wielka Trasa Rybnicka, z Niewiadomia przez centrum, Paruszowiec, Kamień, Ochojec do Rud i z powrotem do centrum Rybnika przez Stodoły, Pniowiec i Bulwary nad Nacyną – ok. 56 km.

Przyjazny przewodnik rowerowy można pobrać ze strony www.rybnik.eu/dla-mieszkancow/aktualnosci/aktualnosc/przyjazny-przewodnik-rowerowy.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here