Papież Franciszek o szczepieniach przeciw COVID-19: To akt miłości

papiez franciszek
Fot. ekai.pl

W akcji pod hasłem “It’s up to You” („To zależy od Ciebie”) oprócz papieża uczestniczą też eksperci i znane osobistości ze świata polityki, wśród nich byli prezydenci USA.

Papież Franciszek przyłączył się do wielkiej kampanii amerykańskiej organizacji pozarządowej Ad Council, która zachęca do szczepień i krzewi zaufanie do nich. W akcji pod hasłem “It’s up to You” („To zależy od Ciebie”) uczestniczą też eksperci i znane osobistości ze świata polityki, wśród nich byli prezydenci USA: Barack Obama, George W. Bush, Bill Clinton i Jimmy Carter, a także sześciu dostojników Kościoła katolickiego: arcybiskup Jose Horacio Gomez Velasco z Los Angeles w USA, kardynałowie Carlos Aguiar Retes z Meksyku, Oscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu, Claudio Hummes z Brazylii, Gregorio Rosa Chavez z Salwadoru i arcybiskup Hector Miguel Cabrejos Vidarte z Peru.

- reklama -

– W braterskim duchu przyłączam się do tego przesłania nadziei na bardziej świetlaną przyszłość – oświadczył papież w orędziu rozpowszechnionym przez Watykan. – Dzięki Bogu i pracy wielu mamy dzisiaj szczepionki chroniące nas przed COVID-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy ze sobą współpracować – stwierdził Franciszek. – Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się, jest aktem miłości, miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów – mówił papież Franciszek.

– Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi. Proszę Boga o to, by każdy mógł dodać swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości – podkreślił Franciszek, dodając, że „choć jest on mały, miłość jest zawsze wielka”. Papież zaapelował o to, by takimi małymi gestami wnieść wkład na rzecz “lepszej przyszłości”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj