Przygody z Tytusem, Romkiem i Atomkiem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

kosmiczne lato z biblioteka
Przygody z Tytusem, Romkiem i Atomkiem w raciborskiej bibliotece

W ubiegłym tygodniu uczestnicy Kosmicznego Lata z Biblioteką jeszcze lepiej poznali naszą galaktykę oraz towarzyszyli Tytusowi i jego przyjaciołom w niecodziennych kosmicznych przygodach.

17 sierpnia w raciborskiej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia w ramach Kosmicznego Lata z Biblioteką – tym razem zatytułowane były „Droga Mleczna”. Dzieci dowiedziały się m.in., że nasza galaktyka ma kształt spiralny z widoczną poprzeczką oraz cztery główne ramiona, a ponieważ Układ Słoneczny jest częścią Drogi Mlecznej, ciężko jest na nią spojrzeć z niezależnej perspektywy. Poznały też, czym są lata świetlne i najbliższą naszej Galaktykę Andromedy.

- reklama -

Po naukowej prezentacji odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których młodzi naukowcy tworzyli własne wizje galaktyki oraz wykonali galaktyczne układanko-kolorowanki. Przeprowadzono też związane z tematem zajęcia sportowe. Na koniec uczestnicy rozwiązywali różne kosmiczne łamigłówki, z czego największym zainteresowaniem cieszyły się krzyżówki w kilku językach.

Kolejne zajęcia odbyły się 19 sierpnia i przebiegały pod hasłem „Z Tytusem TU i TAM – Od astronomii po kosmos”. Dzieci poznały historię powstania Tytusa, etymologię jego imienia, a także kilka faktów z życia Papcia Chmiela. Wzorem twórcy Tytusa de Zoo uczestnicy z plamy tuszu tworzyli jego sobowtóra. Nie lada trudność sprawiło dzieciom pisanie tekstu dwoma rękoma, co wydawało się być łatwe, skoro Tytus doskonale sobie z tą umiejętnością radził.

W trakcie zajęć nie zapomniano, że to „Kosmiczne lato z Biblioteką” więc uczestnicy wybrali się z Tytusem, Romkiem i Atomkiem w krótką kosmiczną podróż, a także w przeszłość aby spotkać wielkiego astronoma, który „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj