Przeciwnicy szczepionek zagrożeniem dla gospodarki

antyszczepionkowcy
7 sierpnia w Katowicach odbył się Wielki Śląski Marsz Wolności. Jego uczestnicy sprzeciwili się polityce rządu dotyczącej COVID-19, szczepienia nazywając eksperymentem medycznym. Domagali się zaprzestania "łamania praw człowieka i obywatela", segregacji narodu oraz przedstawienia dowodów medycznych i naukowych dotyczących szczepień przeciwko COVID-19, które "stanowią podstawę tak drastycznych, wyniszczających decyzji". Fot. Strażnicy Wolności

Grupy antyszczepionkowe, wykorzystując ludzkie obawy i chaos informacyjny, rozpowszechniają wiele fałszywych i spiskowych narracji, głównie przy użyciu Internetu.

Do 19 sierpnia w Polsce wykonano 35 621 237 szczepień, a w pełni zaszczepione są 18 309 754 osoby. Jednak równocześnie z akcją szczepień trwają działania antyszczepionkowców. Na początku sierpnia otoczyli oni szczepionkobus w Gdyni i skandowali hasła „Jesteście zabójcami” i „Jesteście dziećmi doktora Mengele”. Kilka dni później zostały podpalone mobilny punkcie szczepień i budynek powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Zamościu. Ponadto groźby zaczęli dostawać lekarze, w tym wobec często występujący publicznie prof. Krzysztof Simon, który otrzymywał „serdeczne życzenia śmierci za propagowanie szczepień ochronnych przeciw COVID-19”. Grupy antyszczepionkowe, wykorzystując ludzkie obawy i chaos informacyjny, rozpowszechniają wiele fałszywych i spiskowych narracji, głównie przy użyciu internetu. Szczepionki stanowią jednak obiekt dezinformacji już od wielu lat.

- reklama -

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here