Rynek pracy ubogi w talenty

Pandemia zmieniła spowodowała wzrost znaczenia kompetencji miękkich. Znalezienie odpowiednich kandydatów, którzy dysponują pożądanymi umiejętnościami jest wyzwaniem zarówno dla firm na rynku lokalnym jak i globalnym.

Szacowana przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lipcu tego roku 5,8 proc., więc w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 0,1 punktu proc. Liczba osób bez pracy, zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy wynosi 975 859. W porównaniu do końca czerwca br. liczba ta zmniejszyła się o 17,5 tys. osób, czyli o 1,8 proc . Specjaliści ds. rynku pracy wskazują iż przyczyną takiego stanu rzeczy może być duże zapotrzebowanie na pracę w branżach sezonowych.

- reklama -

Wśród bezrobotnych większość stanowią kobiety (529 609 osób) W województwie śląskim stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 4,7 proc, co stanowi spadek o 0,1 p. proc w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

Niskie bezrobocie – problem pracodawcy

Dla pracodawców niskie bezrobocie oznacza znaczące problemy w pozyskaniu pracowników, zarówno na stanowiska specjalistyczne jak i do prac technicznych i prostych. Z analizy przeprowadzonej przez ManpowerGroup wynika, iż w Polsce w ostatnich latach znacząco wzrósł niedobór talentów. Nawet 81 proc. pracodawców odczuwa trudności w rekrutacji kandydatów o odpowiednich umiejętnościach i kompetencjach- zarówno twardych jak i miękkich

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj