Rodzinny Rajd Rowerowy w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

rodzinny rajd rowerowy kuznia raciborska
Rodzinny Rajd Rowerowy w Kuźni Raciborskiej

Na 22-kilometrowej trasie szlakiem pożaru z 1992 r znajdowały się liczne niespodzianki, a uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i zawalczyć w konkurencjach sportowych.

W minioną niedzielę ze stadionu w Kuźni Raciborskiej wystartował XXIII Rodzinny Rajd Rowerowy szlakiem pożaru z 1992 r. Impreza miała charakter rodzinnej rekreacji. Na trasie, której długość wynosiła ok. 22 km, znajdowały się liczne niespodzianki, a uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa w lesie i przyrody leśnej oraz zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową lasu, jak również zawalczyć w konkurencjach sportowych. Atrakcją rajdu był punkty widokowe i zwiedzenie terenów pożarzyska, które obecnie są porośnięte szkółkami leśnymi różnych gatunków drzew. Można było zobaczyć także zbiorniki przeciwpowodziowe, wieże obserwacyjne i lotnisko leśne.

- reklama -

Poza rowerowymi zmaganiami i licznymi niespodziankami na trasie rajdu przygotowany został szereg dodatkowych atrakcji. Na płycie stadionu znajdował się dmuchany plac zabaw, minigastronomia, stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, stoisko informacyjno-promocyjne Gaz-Systemu z pokazami, konkursami i nagrodami dla dzieci i dorosłych, a w przestworzach pokaz modeli latających. Dla zainteresowanych istniała również możliwość zaszczepienia się w specjalnie przygotowanym Mobilnym Punkcie Szczepień.

– Pomimo deszczu było super! Atmosfera wyjątkowa i cudowni uczestnicy! Dziękujemy! Dziękujemy wszystkim partnerom, sponsorom, służbom medycznym, żołnierzom WOT, wolontariuszom oraz niezawodnym strażakom Gminy Kuźnia Raciborska – pisze Anna Kijek, dyrektor MOKSiR w Kuźni Raciborskiej.

fot. MOKSiR Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here