2 mln mieszkańców woj. śląskiego zaszczepionych przeciw COVID-19

koronawirus
Fot. freepik.com

Służby wojewody są w gotowości, by wesprzeć proces szczepień w szkołach, posyłając szczepionkobusy lub kontener do placówek, które nie są w stanie wypełnić wymogów NFZ.

Liczba w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 mieszkańców woj. śląskiego przekroczyła 2 mln – dokładnie jest to 2 033 439 osób. Wszystkich szczepień ogółem wykonano 4 346 120. Mobilne punkty szczepień docierają do parafii, na letnie festyny i pikniki.

- reklama -

Trwają też przygotowania do akcji szczepień w szkołach. Ma ona ruszyć w trzecim tygodniu rozpoczętego w środę roku szkolnego, po wcześniejszym zebraniu deklaracji i zgód rodziców dzieci powyżej 12. roku życia. Pełną współpracę ze szkołami zadeklarował prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach prowadzącego jeden z największych punktów szczepień populacyjnych w regionie, który działa na lodowisku Tafla. Dotychczas personel placówki wykonał 178 tys. szczepień, w tym blisko 7,5 tys. w grupie osób w wieku 12-18 lat.

Rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska zapewniła, że służby wojewody są w gotowości, by wesprzeć proces szczepień w szkołach, posyłając szczepionkobusy lub kontener do placówek, które nie są w stanie wypełnić wymogów NFZ, by zorganizować punkt szczepień na terenie szkoły. – Mobilne punkty szczepień są w każdy weekend w parafiach, na festynach i koncertach. W przypadku szkół szczepienia odbywałyby się w tygodniu, co jest dogodne organizacyjnie – powiedziała Alina Kucharzewska.

W najbliższy weekend mobilne punkty szczepień będą działać w Świętochłowicach, Gierałtowicach i na przy Jasnej Górze w Częstochowie, gdzie odbędą się ogólnopolskie dożynki z zapowiadanym udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj