Księżna Yorku Sarah Ferguson w Rudach

Księżna Yorku w Rudach
Księżna Yorku w Rudach Fot. UM Kuźnia Raciborska

Księżna Yorku Sarah Ferguson 2 września odwiedziła Śląsk! W Rudach (gmina Kuźnia Raciborska) przywitali ją uczniowie szkoły podstawowej, później księżna brała udział w oficjalnym otwarciu klinik medycyny estetycznej, a następnie odbyła podróż kolejką wąskotorową.

Księżna Yorku Sarah Ferguson jest byłą żoną Andrzeja, księcia Yorku (syna Królowej Elżbiety II). Do Rud zaprosiła ją dr Gabriela Mercik, właścicielka i założycielka Kliniki Medycyny Estetycznej oraz Fundacji MukoHelp, wspierającej dzieci chore na mukowiscydozę.  Księżna była bowiem honorowym gościem uroczystego otwarcia jej pierwszej kliniki w Polsce. Księżna Yorku Sarah Ferguson w czasie swojej wizyty odwiedziła Szkołę Podstawową im. Jana III Sobieskiego w Rudach, gdzie uroczyście otworzyła „Zieloną pracownię – Leśna kraina wokół nas”. Pracownia powstała w ubiegłym roku szkolnym z dofinansowania ze środków z WFOŚiGW w Katowicach i Lasów Państwowych.

- reklama -

Kolejnym punktem wizyty księżnej była Kolejka Wąskotorowa. Tam została ona powitana przez Raciborskie Bractwo Kurkowe. Po po krótkiej rozmowie z dziećmi udała się z nimi na przejażdżkę pociągiem ciągniętym przez największą atrakcję kolejki – parowóz. Później odwiedziła także „Śląską Izbę”, w której panie ze Stowarzyszenia „Turzanki” przygotowały poczęstunek: śląski kołocz i placki z blachy.

/Fot. UM Kuźnia Raciborska, oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj