Wychowawca z raciborskiego więzienia zapobiegł przemytowi narkotyków

ZK Racibórz
Fot. ZK Racibórz

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Raciborzu po raz kolejny udaremnił przemyt substancji niedozwolonej. Podejrzane opakowanie zostało ukryte w liście kierowanym do osadzonego. 

Wychowawca raciborskiego Zakładu Karnego, w trakcie wykonywania czynności służbowych związanych ze sprawdzeniem zawartości listu kierowanego do osadzonego, zauważył podejrzane opakowanie. Badanie narkotestem wskazało na substancję narkotyczną. Narkotyk został przekazany funkcjonariuszom policji w celu podjęcia odpowiednich czynności.

- reklama -

Dzięki czujności wychowawcy po raz kolejny udało się zapobiec dystrybucji niedozwolonej substancji na teren raciborskiego Zakładu Kkarnego. Personel więzienny codziennie sprawdza zawartość korespondencji listowej i paczek kierowanych do osadzonych, aby zapobiegać przedostawaniu się niedozwolonych substancji i przedmiotów na teren placówki. Takie działania zabezpieczają funkcjonariuszy i osadzonych przed potencjalnym zagrożeniem, jakie niesie użycie środka odurzającego w warunkach izolacji więziennej.

Policja

/ZK Racibórz, oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj