Koncert Silesian Jazz Daughters w kawiarni Etiuda [ZDJĘCIA]

Wystąpiły wokalistki: Alicja Ploch-Burda, Joanna Skowyra i Paulina Świerczek, które zaprezentowały światowe i polskie przeboje w jazzowych i swingowych aranżacjach.

Raciborskie Centrum Kultury i kawiarnia Etiuda zaprosłi na wieczór muzyczny z Silesian Jazz Daughters. Wystąpiły: Alicja Ploch-Burda, Joanna Skowyra i Paulina Świerczek. Można było usłyszeć światowe i polskie przeboje w jazzowych i swingowych aranżacjach, m.in. „Rum And Coca-Cola”, „Pod Papugami”, „It Don’t Mean A Thing”, „Żyj kolorowo”, „All about That Bass”.

- reklama -

Silesian Jazz Daughters to zespół wokalny, w skład którego wchodzą: Alicja Ploch-Burda, Joanna Skowyra i Paulina Świerczek. Tercet zawiązał się przy Raciborskim Centrum Kultury w styczniu 2021 r., a już w lutym wystąpił na scenie RCK z dwoma utworami na koncercie piosenki musicalowej. Po kilku miesiącach wystartował w pierwszych przesłuchaniach, a dokładnie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Mikrofon Siemiona” w Siemianowicach Śląskich i zdobyły 1. miejsce, otrzymując główną nagrodę. Zespół tworzą trzy wokalistki śpiewające w trzygłosie i brzmiące jak jeden głos. W ich repertuarze znajdą się światowe i polskie utwory w jazzowych i swingowych aranżacjach Adama Jarzmika.

fot. Zuzanna Sczyrba
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj