Pijany raciborzanin spowodował kolizję w Nędzy

policja
Fot. archiwum portalu

Sprawca został ujęty przez świadka i przekazany policjantom. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Raciborza, który w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu.

W miniony weekend raciborscy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili troje nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista kierując seatem, 11 września ok. godz. 10:25 w Nędzy na ul. Jana III Sobieskiego spowodował kolizję drogową. Został ujęty przez świadka i przekazany policjantom. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Raciborza. Po przebadaniu mężczyzna w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu.

- reklama -

W związku z tym policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu – samochodu, roweru, motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa i zagraża życiu i zdrowiu kierującego, ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – apelują policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj