OSP Samborowice zdobywcą statuetki Floriana [ZDJĘCIA]

OSP Samborowice zdobywcą statuetki Floriana

Jednostka z Samborowic wygrała kategorię „Współpraca zagraniczna”.

11 września reprezentacja OSP Samborowice składająca się z Alicii Martinus, Amelii Martinus, Michaeli Pośpiech, Hanny Pośpiech, Adama Kramarczyka, Rafała Skupina, Marka Martinusa i Romana Pośpiecha uczestniczyła w uroczystej Gali Finałowej Floriany 2020/2021, która odbyła się w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach. Kapituła konkursu nominowała jednostkę w kategorii „Współpraca zagraniczna”.

- reklama -

– Po długim oczekiwaniu, niesamowitych emocjach przyszedł czas na tę kategorię. Po prezentacji pracy naszej jednostki oraz jednostki z OSP Kadłub Turawski na scenę poproszono prof. Artura Krajewskiego, który otworzył magiczną kopertę i oznajmił: „W kategorii 'Współpraca zagraniczna’ wygrywa OSP Samborowice z województwa śląskiego” – te słowa na długo zostaną w naszej pamięci. Ogromna radość i niedowierzanie, że jako mała jednostka zostajemy zauważeni na arenie ogólnopolskiej. Po raz kolejny dziękujemy naszym druhnom, druhom oraz społeczności samborowickiej za ogrom pracy, jaki wkładają w naszą jednostkę, wójtowi Andrzejowi Wawrzynkowi oraz naszemu sołtysowi Adrianowi Niewierze za zaufanie i wsparcie, którym nas otaczają, oraz naszym zaprzyjaźnionym druhnom i druhom z SDH Uhlířov, z którymi realizowaliśmy ten wspaniały projekt – relacjonuje OSP Samborowice.

Floriany to ogólnopolskie przedsięwzięcie poświęcone rozwojowi, edukacji i integracji lokalnych społeczności. Głównym przesłaniem i celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.

fot. OSP Samborowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj