VI Kuźniański Półmaraton Leśny z Justyną Święty-Ersetic [ZDJĘCIA]

VI Kuźniański Półmaraton Leśny z Justyną Święty-Ersetic

Jako pierwszy na mecie pojawił się Roberto Dimiccoli, natomiast wśród kobiet najlepsza była Judyta Rębisz. Łącznie w imprezie udział wzięło około 200 biegaczy.

11 września Nadleśnictwo Rudy Raciborskie po raz szósty gościło półmaratończyków. Gościem honorowym tegorocznej edycji Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego Rafamet była mistrzyni olimpijska Justyna Święty-Ersetic.

- reklama -

Trasa pośród zieleni, drzew i natury co toku przyciąga biegaczy nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Tradycyjnie uczestnicy oprócz biegu głównego wzięli udział w marszu nordic walking na 10 km oraz w Kuźniańskiej Leśnej Zadyszce, czyli biegu na 10 km. Jako pierwszy na mecie pojawił się Roberto Dimiccoli, natomiast wśród kobiet, podobnie jak rok temu, najlepsza była Judyta Rębisz. Łącznie udział wzięło około 200 biegaczy.

– Pierwsze, na co muszę zwrócić uwagę, to przepiękna pogoda. Dotychczas wydarzenie oprócz emocji sportowych dostarczało nam także wiele wrażeń pogodowych. Tym razem aura była łaskawa i obdarzyła uczestników pięknym słońcem. Co więcej, kolejnym pięknym punktem było przybycie mistrzyni olimpijskiej Justyny Święty-Ersetic, która wręczała medale – powiedziała Anna Kijek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Kuźni Raciborskiej.

Oprócz organizatora imprezy, czyli Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, w przygotowanie biegu zaangażowały się Urząd Miast Kuźnia Raciborska i OSP Kuźnia Raciborska. Po raz kolejny półmaraton wsparła także firma Rafamet S.A., której siedziba mieści się w Kuźni Raciborskiej. – Gratuluję wszystkim, którzy ukończyli bieg! Chcemy wspierać inicjatywy lokalne, które promują aktywny i zdrowy styl życia. Półmaraton i rajd nordic walking, a teraz także Kuźniańska Leśna Zadyszka, to wydarzenia adresowane do osób w każdym wieku. Cieszymy się, że mogliśmy przyłączyć się do ich organizacji. Co więcej, to świetna odskocznia w dobie pandemii. Ludzie chcą brać udział w takich wydarzeniach i korzystać z możliwości spędzania wspólnie czasu – mówił E. Longin Wons, Prezes Zarządu Rafamet S.A.

Jednym z ważniejszych punktów imprezy było przybycie mistrzyni olimpijskiej z Tokio 2020 Justyny Święty-Erseric, która wręczała medale biegaczom półmaratonu. Tego dnia wielu uczestników wydarzenia miało okazję do rozmowy z wyjątkowym gościem, zrobienia sobie zdjęcia oraz poproszenia o autograf m.in. na koszulce VI Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego Rafamet. Wszyscy mogli zabrać do domu także inną, nietypową nagrodę, tj. sadzonki drzew rozdawane przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Dla zawodników poza wodą i napojami izotonicznymi przygotowano także posiłek regeneracyjny. Biegacze chętnie korzystali również z masaży, które wykonywali absolwenci kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii szkoły TEB Edukacja z Raciborza.

fot. Magdalena Matusik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj