Kiedy zakończy się naprawa H2Ostróg? Prezydent prosi o cierpliwość

h2ostrog
Fot. H2Ostróg, zdjęcie archiwalne

Termin zakończenia robót związanych z naprawą H2Ostróg po raz kolejny się przesunął. Powodem jest złożoność problemu, z którego rozwiązaniem kłopot ma nawet wykonawca obiektu.

Prezydent Dariusz Polowy jest w ciągłym kontakcie z dyrektorem OSiR-u Pawłem Królem, który na bieżąco informuje go o postępach prac przy naprawie raciborskiego aquaparku – dowiedzieliśmy się z dzisiejszej konferencji prasowej. Prezydent powiedział na niej, że prace są tak skomplikowane, a ich zakres tak szeroki, że nawet firma, która ten obiekt zaprojektowała i wybudowała 8 lat temu nie jest w stanie wykonać zaplanowanych prac w terminie.

- reklama -

Włodarz podkreślił, że nie zezwoli na otwarcie obiektu bez gwarancji bezpieczeństwa. – Priorytetem jest dla mnie zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników basenu, dlatego nie zgodzę się na żadne kompromisy mające spowodować otwarcie basenu bez stuprocentowej pewności co do jakości wody. Prace mają być wykonane tak, aby wszystkie wymagane parametry były spełnione. Obiekt powinien działać automatycznie i nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do jego sprawności – powiedział Dariusz Polowy.

Jak informuje magistrat inwestycja zmierza ku końcowi, najprawdopodobniej w przeciągu kolejnych kilkunastu dni zostanie ukończona. Do wykonania pozostał jeden element, przewidywany czas realizacji to 2-3 tygodnie.

– Proszę państwa o cierpliwość i gwarantuję, że tylko taka twarda i bezkompromisowa postawa ze strony miasta pozwoli na w pełni profesjonalne zakończenie naprawy i uzyskanie obiektu, z którym nie będzie takich kłopotów jak w przeszłości. To umożliwi nam podjęcie działań w kierunku rozbudowy i uatrakcyjnienia naszego aquaparku – powiedział prezydent.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here