Bartnicky na raciborskim jarmarku [ZDJĘCIA]

jarmark raciborz bartnicky
Bartnicky na raciborskim jarmarku

W ramach jarmarku zaplanowano kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych, a także koncerty.

W dniach 17-19 września w Raciborzu odbywa się jarmark „Pożegnanie lata”. W jego ramach zaplanowano kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych, a także koncerty.

- reklama -

Podczas kiermaszu można było kupić m.in. biżuterię, ręcznie robione zabawki, wyroby szydełkowe, rzeźby i figury aniołów, ceramikę oraz smakowite wyroby regionalne – miody, oscypki, sery kozie, przeciery, soki i konfitury. W sobotę odbyły się także koncerty – przez raciborską publicznością wystąpił m.in. zespół Bartnicky.

Zespół Bartnicky to projekt muzyczny, który powstał na początku 2011 r. Na jego czele stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicki, urodzony na Zaolziu w czeskich Beskidach, a mieszkający w Raciborzu. Członkowie grupy to ludzie kochający i grający różne gatunki muzyki, których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. W efekcie powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze dynamiczną sekcję i wiele innych folkowych klasycznych instrumentów i brzmień. Zespół podczas koncertów wykonuje nowy autorski repertuar, jak również utwory ludowe pochodzące z Beskidów we własnych aranżacjach. Zespół grał w Polsce, w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, na Węgrzech, a nawet w Konsulacie RP w Wiedniu. Zespół ma na koncie takie hity jak: „Powiedz mi rzeko”, „Serce bych oddoł” czy „Nasza muzyka”.

Zobacz także:

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj