Salon artystyczny w RCK otwarty. Janusz Nowak bohaterem pierwszego spotkania

Salon artystyczny
Bohaterem pierwszego spotkania był Janusz Nowak, poeta i krytyk literacki, nauczyciel języka polskiego, wykładowca akademicki, wybitny humanista i erudyta.

Za nami pierwsze spotkanie z nowego cyklu „W punkt”, które zainaugurowało powstanie salonu artystycznego w RCK. W zamierzeniu organizatorów ma to być miejsce cyklicznych, comiesięcznych spotkań z ludźmi sztuki i literatury z Raciborza, choć nie tylko.

Wydarzenie odbyło się w czwartek, 23 września, w sali kameralnej DK „Strzecha”. Bohaterem pierwszego spotkania był Janusz Nowak, poeta i krytyk literacki, nauczyciel języka polskiego, wykładowca akademicki, wybitny humanista i erudyta. Przedmiotem rozmowy, którą prowadził Marek Rapnicki, były trzy wydane w ostatnich latach książki gościa wieczoru, dwa tomiki poezji oraz duży zbiór esejów krytyczno-literackich (wszystkie wydane w prestiżowej sopockiej bibliotece „Toposu”). Pewnym zaskoczeniem dla niektórych uczestników spotkania był podkład muzyczny, który stanowiły utwory The Rolling Stones. Okazuje się bowiem, że ten znawca literatury polskiego baroku i romantyzmu, katolik o konserwatywnych poglądach, autor wysublimowanych wierszy jest jednocześnie zagorzałym miłośnikiem polskiego big-beatu lat 60. XX wieku, a przede wszystkim twórczości zespołu Jaggera i Richardsa!

- reklama -

Dwie godziny minęły jak kwadrans. Prezentując swoje wiersze w rozmowie z miłośnikami poezji i kolegami z ławy szkolnej Janusz Nowak potwierdził swoją wiedzę muzyczną i niewątpliwy talent literacki. Dyskretna i nastrojowa oprawa scenograficzna dopełniła całości wydarzenia. Sprzętu muzycznego oraz winylowych płyt udzielił znany raciborski plastyk i kolekcjoner Janusz Rzodeczko.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here