Marek Krajewski w raciborskiej bibliotece

Marek Krajewski, fot. Radosław Kaźmierczak

Zanim na listach bestsellerów zagościli Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda i Zygmunt Miłoszewski… Na polskiej scenie kryminału pojawił się pewien dżentelmen z Wrocławia, filolog klasyczny od którego wszystko się zaczęło.

Raciborska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim. Autor dwudziestu bestsellerowych powieści kryminalnych uświetni odbywającą się w sobotę 9 października Noc Bibliotek.

- reklama -

Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Filolog klasyczny. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza. Cykl Krajewskiego o Eberhardzie Mocku – zapoczątkowany przez wydaną w 1999 roku Śmierć w Breslau- wprowadził kryminał na salony i wyznaczył nową jakość w gatunku. Od tamtej pory kolejne powieści Krajewskiego nie schodzą z listy bestsellerów.

27 października ukaże się kolejna część z Mockiem w roli śledczego, pod tytułem Diabeł stróż. Czego mogą się spodziewać czytelnicy? „(…) ponury obraz Wrocławia, duszącego się w letnim malarycznym upale, zatęchłe spelunki pełne odrażających kreatur, tragiczni ludzie o przetrąconym kręgosłupie moralnym oraz mocny mężczyzna — policjant” – tak swoją najnowszą powieść zapowiada sam autor.

9 października, godzina 18.00
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

 

/MiPBP Racibórz/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here