Wernisaż wystawy Anny Żychskiej w Galerii Gawra [ZDJĘCIA]

Wystawa malarstwa Anny Żychskiej w Galerii Gawra

W sobotę 25 września w bibliotecznej Galerii Gawra odbył się pierwszy od czasu pandemii wernisaż z udziałem publiczności. Do 20 października na ścianach Galerii oglądać można wystawę malarstwa Anny Żychskiej-Wolniak.

Wystawa malarstwa Anny Żychskiej w Galerii Gawra

Anna „Hanka” Żychska, urodziła się w Raciborzu 26.09.1962 roku. Jest absolwentką I LO w Raciborzu, a studia magisterskie ukończyła na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W czasach szkolnych i studenckich była aktywna w wielu dziedzinach. Brała udział w imprezach sportowych, śpiewała w zespole muzycznym „Septyma”, w chórze „Strzecha” oraz była finalistką konkursu Miss Polonia w 1986 roku.

- reklama -

Po wielu latach działalności w biznesie, w 2019 roku wróciła do „korzeni” i to tutaj po latach odświeżyła przyjaźnie, odwiedza i podziwia „stare kąty” ale co najważniejsze, w Raciborzu odkryła swoją pasję, jaką stało się malowanie obrazów.

Jest samoukiem. Za pomocą szpachelek, pędzli i farb akrylowych wyraża swoje emocje kolorami, strukturami i różnymi technikami.

Wystawa malarstwa Anny Żychskiej w Galerii Gawra

Jej jakże różne obrazy (głównie abstrakcje) można zobaczyć na Instagramie „anmazys”, w grupach na Fb „Malarze amatorzy” oraz „Iluminatornia” z Krakowa. Wiele prac autorki znajduje nabywców wśród prywatnych kolekcjonerów. Niektóre ze swoich prac autorka przekazała na aukcje charytatywne.

Wystawę prac artystki można oglądać do 20 października 2021 w Galerii Gawra Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12. Na wystawie można zobaczyć, a także zakupić wybrane obrazy.

fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here