Rybnik: Chciał zdetonować bombę u sąsiada

Rybnik

41-latek skonstruował urządzenie wybuchowe i usiłował je zdetonować na posesji mieszkańca Rybnika. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu wielu ludzi i mieniu wielkich rozmiarów oraz za posiadanie substancji psychotropowych, kradzież, włamanie oraz posiadanie amunicji grozi mu do 8 lat więzienia.

W minioną środę (22.09) około 14.00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o podłożeniu podejrzanego przedmiotu. Miało to miejsce na jednej z posesji przy ulicy Janasa w Niedobczycach. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów rybnickiej komendy z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, a także przewodnika z psem do wyszukiwania materiałów wybuchowych.

- reklama -

Ewakuacja mieszkańców

Okazało się, że znaleziony przedmiot mógł zagrażać mieszkańcom okolicznych budynków, w związku z czym podjęto decyzję o ewakuacji osób z trzech budynków oraz zamknięciu odcinka pobliskiej drogi. Na miejsce skierowano policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Katowic, którzy ostatecznie zabezpieczyli i przetransportowali przedmiot w bezpieczne miejsce. Po wykonaniu eksperymentu procesowego na poligonie w Katowicach potwierdzono, że jest to urządzenie wybuchowe, które ostatecznie zostało zneutralizowane.

Substancje psychotropowe i amunicja 

Kryminalni z Rybnika ustalili i zatrzymali podejrzanego, który skonstruował i podrzucił niebezpieczny przedmiot na teren posesji. Na wniosek śledczych i prokuratora 41-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W toku przeszukania śledczy znaleźli w jego mieszkaniu substancje psychotropowe oraz amunicję kalibru 9 mm. Rybniczanin usłyszał także zarzut kradzieży z włamaniem na budowę w powiecie rybnickim, skąd skradł mienie o wartości blisko 15 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 8 lat więzienia.

Rybnik

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj