Trwają zapisy do nowego żłobka miejskiego. Inwestycja prawie gotowa

Żłobek
Dariusz Polowy na placu budowy nowego miejskiego żłobka.

Nowy miejski żłobek powstaje przy ul. Bielskiej w Raciborzu, w sąsiedztwie Przedszkola nr 24. Poziom zaawansowania inwestycji Miasto ocenia na ok. 70-80 proc. Trwają zapisy. 

Prezydent Dariusz Polowy złożył wizytację na placu budowy nowego żłobka miejskiego. Ocenił, że do tej pory wszystko przebiega bardzo sprawnie.

- reklama -

– Poziom zaawansowania inwestycji oceniamy na ok. 70-80 proc. Mamy położone wszystkie instalacje, łącznie z fotowoltaiką. Ruszyły prace związane z wykończeniem wnętrz i zagospodarowaniem terenu wokół budynku. To będzie placówka spełniająca najwyższe standardy pod względem opieki nad dziećmi oraz komfortu i wyposażenia sal. Żłobek będzie także dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych – powiedział Krzysztof Żychski, Naczelnik Wydziału Edukacji raciborskiego Urzędu Miasta.

Nowy miejski żłobek powstaje przy ul. Bielskiej w Raciborzu, w sąsiedztwie Przedszkola nr 24.  Na najmłodszych czekać będą cztery sale wyposażone w wentylację oraz klimatyzację. Zadbano także o zaplecze kuchenne. Uzupełnieniem atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych ma być kreatywny plac zabaw, także dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Teren żłobka będzie ogrodzony. Budynek jest parterowy, z dogodnym dojazdem i miejscami parkingowymi, z dodatkową toaletą dla rodziców, pomieszczeniem na szatnię i wózkownię.

W swojej ofercie przedszkole będzie miało 100 miejsc, 4 sale zabaw dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci, wykwalifikowaną kadrę, w tym psychologa, pielęgniarkę, dietetyka, naukę języków obcych, zajęcia z logopedą oraz salę terapeutyczną przeznaczoną do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Żłobek przy ul. Bielskiej będzie drugą miejską placówką, obok obiektu przy ul. Słonecznej.

Zapisy

Oddanie budynku do użytkowania planowane jest na koniec tego roku. Zapisywać dzieci można już teraz. Zapisy prowadzone są w placówce przy ul. Słonecznej w Raciborzu. Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 32 415 52 97.

Nowa miejska placówka dla najmłodszych stanowi realizację punktu programu wyborczego „10-tka Polowego”. Na jej realizację miasto pozyskało 3 mln 300 tys. zł dofinansowania z programu Maluch +.

Kontrowersje

Warto przypomnieć, że środowisko niepublicznych żłobków w Raciborzu kwestionowało zasadność budowy kolejnego żłobka. W grudniu 2020 roku Mariusz Suprowicz, współwłaściciel Raciborskiego Centrum Opieki nad Dziećmi, przekazał mediom list otwarty, w którym, w imieniu wszystkich niepublicznych placówek opieki nad dziećmi na poziomie żłobkowym w Raciborzu, wypowiedział się sceptycznie na temat decyzji o budowie nowego, miejskiego żłobka.

Czytaj więcej:

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here