Ju Jitsu: Raciborzanie przywieźli 21 medali z Katowic

Sukces

W zeszłą niedzielę, 26 września, w Katowicach odbył się kolejny z cyklu turniejów Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym. Raciborzanie dali tam bardzo dobry występ.

Impreza zorganizowana została przez Roan Fight Club Katowice pod patronatem Śląskiego Związku Ju Jitsu. W czterech grupach wiekowych rywalizowało 281 zawodników z 22 klubów. Rywalizacja odbywała się na trzech matach, na których stoczono 329 pojedynków.

Na turnieju nie zabrakło najmłodszych zawodników raciborskiego klubu brazylijskiego jiu jitsu „Łamator”. Reprezentowała go jedenastoosobowa grupa. Raciborzanie wystartowali w trzech konkurencjach:

• Fighting bez I fazy – na zasadach zbliżonych do Judo
  • Ne Waza – na zasadach brazylijskiego jiu jitsu
  • Ne Waza No Gi – walka bez kimon (koszulki i spodenki)

W sumie raciborzanie zdobyli 21 medali, w tym 13 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż kilkoro z nich po raz pierwszy stanęło na zawodniczych matach.