Prezydent pokazał wizualizację tężni. Radni na „tak”

Tężnia
Wizualizacja tężni solankowej

Tężnia solankowa ma powstać na terenie parku pomiędzy ulicami Warszawską – Matejki – Żeromskiego. Projekt koncepcyjny został już opracowany.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta prezydent Dariusz Polowy przedstawił wizualizację tężni, której budowę zapowiadał jeszcze latem tego roku. – Odbyłem wiele rozmów, w szczególności ze środowiskiem seniorów ich stowarzyszeniami i samą Radą Seniorów. Te spotkania uświadomiły mi, że istnieje duża potrzeba stworzenia takiego miejsca. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdzie kwestia wzmocnienia organizmu i jego odporności jest kluczowa, potrzebujemy właśnie takich miejsc – mówił prezydent.

- reklama -

Koszt inwestycji szacuje się na 1,5 mln zł. Radni wyrazili aprobatę, a w budżecie miasta zaplanowano pierwsze 10 000 zł na budowę tężni solankowej wraz z placem zabaw oraz zagospodarowaniem terenu. Zadanie wprowadzono do planu przedsięwzięć wieloletnich.

Poniżej prezentacja przedstawiona przez prezydenta na wczorajszej sesji.

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ale moment. Jakiś czas temu miała być tężnia a nawet dwie i było że nie. A teraz nie tylko że jest pomysł z budżetu obywatelskiego to jeszcze prezydent z tężnia jedzie. No chyba że budżet obywatelski już rozdzielony i ktoś wie że wygrało coś innego

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj