Prognoza pogody na cały tydzień. Będzie sporo słońca

Chmury
Zdjęcie poglądowe, fot. Freepik.com

Początek tygodnia będzie słoneczny i ciepły niemal w całym kraju. Temperatura powietrza wzrośnie do 25°C na Śląsku i w Małopolsce. W środę i czwartek więcej chmur i opady deszczu, ale głównie na zachodzie. Będzie nieco chłodniej.

W poniedziałek i wtorek będzie słonecznie, chmury i słabe opady deszczu lub mżawki pojawią się tylko na północnym zachodzie i zachodzie. – W nocy i o poranku gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura w dzień od 16°C do 25°C, a nad ranem od 5°C do 14°C. Wiatr miejscami w porywach do 65 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h – prognozują synoptycy z IMGW.

- reklama -

Od środy nieco chłodniej 

Zgodnie z prognozą IMGW w środę i czwartek, szczególnie na zachodzie kraju, wystąpi zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu lub mżawki. Na wschodzie kraju także sporo chmur, ale tu padać nie powinno. Ma być nieco chłodniej, bowiem temperatura będzie wahać się od 12°C do 18°C. W środę gdzieniegdzie południowo-wschodni wiatr może osiągać w porywach 65 km/h.

Od piątku słonecznie

W piątek prognozuje się powrót słońca, ale ma być chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie od 10°C do 17°C, ale minimalna będzie już od 2°C okresami na wschodzie kraju do 11°C początkowo na wybrzeżu. Na południu i wschodzie możliwe lokalne spadki temperatury przy gruncie do -3°C. W ciągu dnia, na południu kraju, porywisty wiatr z kierunków wschodnich.

/IMGW oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here