Tokai Cobex posadzi drzewa w Raciborzu

Tokai Cobex Polska, zakład w Raciborzu

Działania wpisują się w proekologiczną inicjatywę firmy pod nazwą Going Greener i misję społecznej odpowiedzialności biznesu.

W Raciborzu i w Nowym Sączu zlokalizowane są zakłady Tokai Cobex Polska. Z tej okazji w Nowym Sączu przedsiębiorstwo posadzi 125 drzew i krzewów, które upiększą przestrzeń publiczną, ale też będą stanowiły element budowy proekologicznych postaw wśród mieszkańców i przyczynią się do poprawy środowiska naturalnego. Nasadzenia odbędą się także w Raciborzu.

- reklama -

– Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna w obecnych czasach jest działalność na rzecz ekologii. Nasze instalacje posiadają najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które skutecznie zmniejszają wpływ zakładów firmy na środowisko. Współpracujemy z samorządami Nowego Sącza i Raciborza, dzięki którym takie inicjatywy, jakimi jest sadzenie drzewek, mogą być zrealizowane – wyjaśnił Andrzej Hotloś, prezes zarządu firmy.

Sadzenie drzew w Nowym Sączu wpisuje się w miejską akcję #ZielonyNowySącz. Z tej okazji prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i Andrzej Hotloś podpisali oficjalnie porozumienie, na mocy którego inicjatywa zostanie zrealizowana. – Tokai Cobex to firma odpowiedzialna społecznie. Bardzo dziękuję za tę inicjatywę – powiedział Ludomir Handzel.

Ze strony przedsiębiorstwa akcja sadzenia drzew jest elementem szeroko rozumianej polityki środowiskowej Going Greener realizowanej na wielu płaszczyznach. – Ideę bycia firmą jeszcze bardziej „zieloną” opieramy na trzech filarach: instalacjach ochrony środowiska, oszczędności zużycia energii i projektach odzysku energii z naszych procesów oraz działaniach kształtujących proekologiczne postawy wśród naszych pracowników i mieszkańców. Sadzenie drzewek jest jedną z takich akcji. Dodatkową jej wartością jest to, że korzystać z tego będą kolejne pokolenia mieszkańców miast – podsumował Andrzej Hotloś.

fot. Urząd Miasta Nowy Sącz, Tokai Cobex Polska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here