Rybnik: Wtargnęli na podwórko z atrapą broni

Atrapa broni
Mężczyzna wyciągnął z samochodu przedmiot przypominający broń palną i skierował go w kierunku kotka pokrzywdzonej. Fot. KMP Rybnik

29-letnia kobieta oraz 42-letni mężczyzna wtargnęli na teren posesji mieszkańców Rybnika i grozili im pozbawianiem zdrowia i życia. Mężczyzna dodatkowo wyciągnął z samochodu przedmiot przypominający broń palną i skierował go w kierunku kotka pokrzywdzonej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (4 października) około godziny 17.00 na jednej z posesji w Rybniku. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na działkę zgłaszającej wtargnął mężczyzna z bronią oraz kobieta i grożą jej oraz jej mężowi pozbawieniem życia i zdrowia. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol prewencji z rybnickiej komendy.

- reklama -

– Interweniujący policjanci w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, że znana im kobieta i mężczyzną wtargnęli na ich posesję i doszło do awantury. Jak się okazało, 29-latka miała pretensje do właścicielki domu, że została ona wyrzucona z wynajmowanego przez nią mieszkania. W pewnym momencie 42-latek wyciągnął z samochodu przedmiot przypominający broń palną i skierował go w kierunku kotka pokrzywdzonej. Kiedy mieszkanka Rybnika oświadczyła, że zadzwoni po Policję, agresorzy natychmiast wsiedli do samochodu i odjechali z posesji – relacjonuje przebieg zdarzenia KMP Rybnik.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania za podejrzanymi. Po krótkiej chwili zauważyli pojazd na parkingu przy ulicy Św. Józefa, w którym siedział mężczyzna. Policjanci, na podstawie okazanego zdjęcia, rozpoznali go jako podejrzanego. Wkrótce mundurowi zatrzymali również 29-letnią kobietę oraz przedmiot przypominający broń palną. Rybniczanie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj (6.10) usłyszeli zarzuty oraz zostali objęci policyjnym dozorem, otrzymali także zakaz wszelkich kontaktów z pokrzywdzonymi oraz zakaz zbliżania się. Grozi im do 2 lat więzienia.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here