Gala Jubileuszowa Zespołu Tanecznego Skaza [ZDJĘCIA]

Gala Jubileuszowa Zespołu Tanecznego Skaza

W programie znalazły się tradycyjnie prezentacje poszczególnych grup tanecznych, pokazy mistrzów, ale także wiele jubileuszowych i wspominkowych niespodzianek.

9 i 10 października w Raciborskim Centrum Kultury odbywa się gala jubileuszowa Zespołu Tanecznego Skaza, który w tym roku obchodzi 10 lat swojego istnienia. W programie znalazły się tradycyjnie prezentacje poszczególnych grup tanecznych, pokazy mistrzów, ale także wiele jubileuszowych i wspominkowych niespodzianek.

- reklama -

Zespół Taneczny Skaza działa niezwykle prężnie pod kierownictwem założycielki i choreografki Manueli Krzykały, reprezentując Racibórz na najważniejszych turniejach i mistrzostwach nie tylko Polski, ale i świata. Drugim instruktorem jest Magdalena Mosek. W dodatkowych zajęciach akrobatycznych wspierają zespół: Joanna Sokołowska oraz Dariusz Moc. Wieloletnim instruktorem Skazy był Denis Chory, z którym zespół odnosił duże sukcesy, zwłaszcza w street dance.

Skaza składa się z solistów oraz kilkunastu grup, w których tańczy ponad 200 tancerzy od 5. do 45. roku życia. Zespół szkoli się w takich technikach tanecznych jak taniec klasyczny, taniec jazzowy, taniec współczesny i street dance. Zdobywa nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach oraz turniejach tanecznych. Od 2018 r. jest członkiem Międzynarodowej Federacji Tańca WADF, poszczególni jego członkowie Międzynarodowej Organizacji Tańca IDO. W mistrzostwach obu organizacji zarówno grupy, jak i poszczególni tancerze zdobyli miejsca na podium. Największym sukcesem jest wicemistrzostwo świata Agaty Kruszelnickiej w kategorii street dance. I choć zespół ma wyrobiona swoją markę oraz prestiż, to nie tylko zwycięstwa turniejowe są najważniejsze. To przede wszystkim zespół młodych ludzi i ich instruktorów, tworzących SKAZ-ową rodzinę, wieloletnie przyjaźnie, wyjazdy, emocje – po prostu sposób na życie.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here